O‘zbekiston Respublikasining O‘mondagi Elchisi Abdusalom Xatamov Filippin Respublikasining O‘mon Sultonligiga yangi tayinlangan elchisi Noralyn Jubaira Baja xonimni O‘zbekiston Elchixonasida qabul qildi.
Uchrashuv davomida tomonlar bir qator mavzular yuzasidan fikr almashdilar. Suhbat yakunida Noralyn Baja xonimga O‘mondagi diplomatik faoliyatida muvaffaqiyat tilandi.

Посол Республики Узбекистан в Султанате Оман Абдусалом Хатамов принял в Посольстве Узбекистана вновь назначенного Посла Республики Филиппины в Султанате Оман Noralyn Jubaira Baja.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по ряду вопросов. В завершение беседы госпоже Noralyn Jubaira Baja были пожеланы успехи в её дипломатической деятельности в Султанате Оман.