20-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qatar Davlati tashqi savdo ishlari bo‘yicha davlat vaziri Ahmad bin Muhammad Al-Sayid bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston va Qatar o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarini yanada kengaytirish, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, moliyaviy, transport-logistika, energetika va infratuzilma sohalaridagi hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Mavjud ulkan salohiyatni to‘liq ishga solish, investitsiyaviy sheriklikni chuqurlashtirish va qo‘shma loyihalarni jadallashtirish muhimligi qayd etildi.

On May 20, Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with Ahmad bin Mohammed Al-Sayed, Minister of State for Foreign Trade of the State of Qatar.
The parties discussed promising avenues for further expanding the strategic partnership between Uzbekistan and Qatar, including cooperation in the fields of trade and economy, investment, finance, transport and logistics, energy and infrastructure.
Particular emphasis was placed on fully utilizing the existing vast potential, deepening investment cooperation, and accelerating the implementation of joint projects.
The Qatari side was also invited to actively participate in the 5th Tashkent International Investment Forum, which will take place in Tashkent this June.