20-may kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov O‘zbekistonda o‘z faoliyatini yakunlayotgan Jazoirning Favqulodda va Muxtor Elchisi Muhammad Irki bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida Oʻzbekiston – Jazoir oʻrtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni boyitish yoʻlidagi saʼy-harakatlari uchun minnatdorlik bildirildi.

20 мая министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Алжира в Узбекистане Мухаммадом Ирки, завершающего свою дипломатическую миссию в Узбекистане.
В ходе встречи была выражена признательность за его усилия по укреплению и развитию двусторонних отношений между Узбекистаном и Алжиром.