O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Elchisi Abdusalom Xatamov O‘mon Sultonligi tashqi ishlar vazirining siyosiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Shayx Xalifa al-Harisiy bilan uchrashdi.
Suhbat davomida O‘zbekiston va O‘mon o‘rtasidagi munosabatlarning bugungi holati hamda ularni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi. Jumladan, siyosiy muloqotni kengaytirish, savdo-iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash, shuningdek madaniy-gumanitar va turizm sohalaridagi hamkorlik masalalari yuzasidan fikr almashildi.

Посол Республики Узбекистан в Султанате Оман Абдусалом Хатамов встретился с заместителем министра иностранных дел Султаната Оман по политическим вопросам Шейхом Халифой аль-Хариси.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы развития отношений между Узбекистаном и Оманом. В частности, состоялся обмен мнениями по вопросам расширения политического диалога, укрепления торгово-экономического сотрудничества, а также взаимодействия в культурно-гуманитарной и туристической сферах.