O‘zbekistonning O‘mondagi elchixonasi O‘mon Sultonligining Asyad Group kompaniyasining O‘zbekiston Respublikasidagi strategik investitsiya bitimining muvaffaqiyatli yakunlanganini olqishlaydi.
Ushbu bitim Orient Group kompaniyasi va O‘zbekiston – O‘mon investitsiya kompaniyasi (UzOman) bilan hamkorlikda amalga oshirildi https://omannews.gov.om/topics/en/80/show/128811 ).
Mazkur tashabbus O‘zbekiston va O‘mon o‘rtasidagi izchil rivojlanib borayotgan munosabatlarni aks ettiradi hamda iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash, investitsiyaviy aloqalarni kengaytirish va transport-logistika sohasidagi hamkorlikni rivojlantirishga bo‘lgan o‘zaro manfaatdorlikni tasdiqlaydi.
Loyiha ikki davlat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarning yanada rivojlanishiga, ishbilarmon doiralar o‘rtasidagi hamkorlikning mustahkamlanishiga hamda investitsiyalar va barqaror iqtisodiy rivojlanish uchun qo‘shimcha imkoniyatlar yaratilishiga xizmat qiladi. Elchixona ushbu tashabbus O‘zbekiston Respublikasi va O‘mon Sultonligi o‘rtasidagi strategik sheriklikni yanada mustahkamlashga muhim hissa qo‘shishiga ishonch bildiradi.

Посольство Узбекистана в Омане приветствует успешное завершение стратегической инвестиционной сделки султанатской компании Asyad Group в Республике Узбекистан.
Данное соглашение было реализовано в сотрудничестве с компанией Orient Group и Узбекистанско-Оманской инвестиционной компанией (UzOman) (ttps://omannews.gov.om/topics/en/80/show/128811 ).
Эта инициатива отражает последовательно развивающиеся отношения между Узбекистаном и Оманом, а также подтверждает взаимную заинтересованность в укреплении экономического сотрудничества, расширении инвестиционных связей и развитии взаимодействия в транспортно-логистической сфере.
Проект послужит дальнейшему развитию торгово-экономических отношений между двумя странами, укреплению сотрудничества между деловыми кругами, а также созданию дополнительных возможностей для инвестиций и устойчивого экономического развития. Посольство выражает уверенность, что данная инициатива внесет важный вклад в дальнейшее укрепление стратегического партнерства между Республикой Узбекистан и Султанатом Оман.