O‘zbekistonning O‘mondagi elchixonasi O‘mon Sultonligining Asyad Group kompaniyasining O‘zbekiston Respublikasidagi strategik investitsiya bitimining muvaffaqiyatli yakunlanganini olqishlaydi.
Ushbu bitim Orient Group kompaniyasi va O‘zbekiston – O‘mon investitsiya kompaniyasi (UzOman) bilan hamkorlikda amalga oshirildi https://omannews.gov.om/topics/en/80/show/128811 ).
Mazkur tashabbus O‘zbekiston va O‘mon o‘rtasidagi izchil rivojlanib borayotgan munosabatlarni aks ettiradi hamda iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash, investitsiyaviy aloqalarni kengaytirish va transport-logistika sohasidagi hamkorlikni rivojlantirishga bo‘lgan o‘zaro manfaatdorlikni tasdiqlaydi.
Loyiha ikki davlat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarning yanada rivojlanishiga, ishbilarmon doiralar o‘rtasidagi hamkorlikning mustahkamlanishiga hamda investitsiyalar va barqaror iqtisodiy rivojlanish uchun qo‘shimcha imkoniyatlar yaratilishiga xizmat qiladi. Elchixona ushbu tashabbus O‘zbekiston Respublikasi va O‘mon Sultonligi o‘rtasidagi strategik sheriklikni yanada mustahkamlashga muhim hissa qo‘shishiga ishonch bildiradi.

The Embassy of Uzbekistan in Oman welcomes the successful completion of the strategic investment deal by the Asyad Group of the Sultanate of Oman in the Republic of Uzbekistan.
This agreement was implemented in partnership with the Orient Group and the Uzbekistan–Oman Investment Company (UzOman) (https://omannews.gov.om/topics/en/80/show/128811 ).
This initiative reflects the steadily growing relations between Uzbekistan and Oman, and confirms the mutual interest in strengthening economic cooperation, expanding investment ties, and developing collaboration in the transport and logistics sector.
The project will serve to further develop trade and economic relations between the two nations, strengthen cooperation among business communities, and create additional opportunities for investment and sustainable economic development. The Embassy expresses its confidence that this initiative will make a significant contribution to further strengthening the strategic partnership between the Republic of Uzbekistan and the Sultanate of Oman.