2026-yil 29-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov O‘zbekistonda besh yillik diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Shveysariyaning Favqulodda va Muxtor Elchisi Konstantin Obolenskiy bilan xayrlashuv uchrashuvini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida uning O‘zbekiston va Shveysariya o‘rtasidagi o‘zaro munosabatlarni mustahkamlashga qo‘shgan hissasi uchun minnatdorlik bildirildi.

29 июня 2026 года министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов провел прощальную встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Швейцарии в Узбекистане Константином Оболенским, завершающим свою пятилетнюю дипломатическую миссию в Узбекистане.
В ходе встречи была выражена признательность за его вклад в укрепление двусторонних отношений между Узбекистаном и Швейцарией.