O‘mon Investitsiya agentligi rahbari o‘rinbosari bilan uchrashuv to‘g‘risida
2026-yil 1-iyul kuni Masqat shahrida O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev Investitsiya agentligi rahbari o‘rinbosari Munir al-Muniriy bilan uchrashdi.
Muloqot davomida o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish istiqbollari, qo‘shma loyihalarni birgalikda amalga oshirish, «O‘zbek-O‘mon investitsiya» kompaniyasi («UzOman Capital») salohiyatidan samarali foydalangan holda O‘zbekiston iqtisodiyotiga xorijiy sarmoyalarini jalb etish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, sanoat, logistika, qishloq xo‘jaligi, turizm, bank-moliya va boshqa ustuvor sohalarda o‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish, ishbilarmon doiralar o‘rtasidagi aloqalarni faollashtirish yuzasidan fikr almashildi.

О встрече с заместителем руководителя Инвестиционного агентства Омана
1 июля 2026 года в Маскате первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с заместителем руководителя Инвестиционного агентства Омана Муниром Аль-Мунири.
В ходе встречи были обсуждены перспективы дальнейшего расширения двустороннего сотрудничества, совместной реализации инвестиционных проектов, а также привлечения иностранных инвестиций в экономику Узбекистана посредством эффективного использования потенциала Узбекско-Оманской инвестиционной компании UzOman Capital.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам реализации взаимовыгодных проектов в таких приоритетных сферах, как промышленность, логистика, сельское хозяйство, туризм, банковско-финансовая сфера и других, а также активизации связей между деловыми кругами двух стран.