O‘mon «Alsiyabi International Group LLC» kompaniyasi raisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
2026-yil 1-iyul kuni Masqat shahrida O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev O‘mon «Alsiyabi International Group LLC» kompaniyasi raisi Salim Ali Siyabi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot davomida infratuzilma, qurilish va turizm, tibbiy muassasalar barpo etish yo‘nalishlaridagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari bo‘yicha aniq takliflar muhokama qilindi.
Xorij tomonining O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan yirik shaharsozlik loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etishi, zamonaviy muhandislik va qurilish yechimlarini joriy etish, turistik infratuzilmani rivojlantirish hamda development sohasida o‘zaro manfaatli sheriklikni yo‘lga qo‘yish masalalari bo‘yicha fikr almashildi.

Meeting with the Chairman of Alsiyabi International Group LLC of Oman
On July 1, 2026, in Muscat, First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloyev met with Salim Ali Siyabi, Chairman of Alsiyabi International Group LLC of Oman.
During the meeting, the parties discussed specific proposals for developing cooperation in infrastructure, construction, tourism, and the establishment of medical facilities.
The sides also exchanged views on the participation of the Omani company in the implementation of major urban development projects in Uzbekistan, the introduction of modern engineering and construction solutions, the development of tourism infrastructure, and the establishment of mutually beneficial partnerships in the real estate development sector.