O‘mon «Alsiyabi International Group LLC» kompaniyasi raisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
2026-yil 1-iyul kuni Masqat shahrida O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev O‘mon «Alsiyabi International Group LLC» kompaniyasi raisi Salim Ali Siyabi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot davomida infratuzilma, qurilish va turizm, tibbiy muassasalar barpo etish yo‘nalishlaridagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari bo‘yicha aniq takliflar muhokama qilindi.
Xorij tomonining O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan yirik shaharsozlik loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etishi, zamonaviy muhandislik va qurilish yechimlarini joriy etish, turistik infratuzilmani rivojlantirish hamda development sohasida o‘zaro manfaatli sheriklikni yo‘lga qo‘yish masalalari bo‘yicha fikr almashildi.

О встрече с председателем компании «Alsiyabi International Group LLC» Оман
1 июля 2026 года в Маскате первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахромжон Аълоев провел встречу с председателем оманской компании «Alsiyabi International Group LLC» Салимом Али Сияби.
В ходе встречи были обсуждены конкретные предложения по развитию сотрудничества в сферах инфраструктуры, строительства, туризма, а также создания медицинских учреждений.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам участия оманской компании в реализации крупных градостроительных проектов в Узбекистане, внедрения современных инженерных и строительных решений, развития туристической инфраструктуры, а также налаживания взаимовыгодного партнёрства в сфере девелопмента.