O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Elchixonasi “Oman Air” aviakompaniyasining O‘zbekistonga yo‘l olgan ilk reysini kuzatish marosimida ishtirok etish sharafiga muyassar bo‘ldi.
Ushbu tarixiy reysda O‘monning yetakchi sayyohlik kompaniyalari vakillari hamda taniqli inflyuyenserlardan iborat nufuzli delegatsiya tashrif buyurdi. Ularning tashrifi O‘zbekistonning boy turizm salohiyatini keng targ‘ib etish, ikki do‘stona xalq o‘rtasidagi yaqin aloqalarni mustahkamlash hamda turizm sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga salmoqli hissa qo‘shadi.
O‘mon va O‘zbekiston o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlarning yo‘lga qo‘yilishi ikki tomonlama munosabatlarda muhim bosqich bo‘lib, ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlash, turizmni rivojlantirish hamda madaniy almashinuvlarni kengaytirish uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.
Ushbu tarixiy tashabbusni amalga oshirishda o‘zining qimmatli hissasini qo‘shgan barcha hamkorlarga samimiy minnatdorligimizni bildiramiz hamda mehmonlarimizga O‘zbekistonda yoqimli, sermazmun va unutilmas sayohat tilaymiz.

Посольство Республики Узбекистан в Султанате Оман имело честь принять участие в церемонии проводов первого рейса авиакомпании «Oman Air», направляющегося в Узбекистан.
Этим историческим рейсом прибыла представительная делегация, состоящая из представителей ведущих туристических компаний Омана, а также известных инфлюенсеров. Их визит внесёт значительный вклад в широкое продвижение богатого туристического потенциала Узбекистана, укрепление тесных связей между двумя дружественными народами, а также дальнейшее развитие сотрудничества в сфере туризма.
Запуск прямого авиасообщения между Оманом и Узбекистаном является важным этапом в двусторонних отношениях, создающим новые возможности для укрепления деловых связей, развития туризма и расширения культурных обменов.
Выражаем искреннюю благодарность всем партнёрам, внесшим ценный вклад в реализацию этой исторической инициативы, и желаем нашим гостям приятного, содержательного и незабываемого пребывания в Узбекистане.