O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Elchisi Abdusalom Xatamov O‘mon Sultonligi TIV Markaziy Osiyo departamenti direktorining o‘rinbosari janob Solih Hilol ar-Ravohiyning kasbiy faoliyatining yangi bosqichi boshlanayotgani munosabati bilan uning qimmatli ko‘magi, samarali hamkorligi hamda birgalikdagi faoliyat davomida umumiy maqsadlarga sodiqligi uchun samimiy minnatdorlik va chuqur tashakkur izhor etdi.
Abdusalom Xatamov uchun janob Solih Hilol ar-Ravohiy bilan hamkorlik qilish katta sharaf va mamnuniyat bo‘ldi. Uning yuksak kasbiy mahorati, mas’uliyatli yondashuvi va konstruktiv pozitsiyasi Elchixona faoliyatining muvaffaqiyatli amalga oshirilishiga, shuningdek, mamlakatlar o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlar va do‘stona aloqalarni mustahkamlash yo‘lidagi o‘zaro sa’y-harakatlarga salmoqli hissa qo‘shdi.
Abdusalom Xatamov uning qo‘llab-quvvatlashi, e’tibori hamda hamkorlikni rivojlantirish va o‘zaro anglashuvni mustahkamlashga qo‘shgan shaxsiy hissasini yuksak qadrlashini ta’kidladi. Janob Solih Hilol ar-Ravohiyga yangi faoliyat bosqichida katta muvaffaqiyatlar va yangi yutuqlar tiladi.
Abdusalom Xatamov mamlakatlar o‘rtasidagi mustahkam do‘stlik va hamkorlik rishtalari bundan buyon ham izchil rivojlanib, yanada mustahkamlanib borishiga ishonch bildirdi.

Посол Республики Узбекистан в Султанате Оман Абдусалом Хатамов выразил искреннюю признательность и глубокую благодарность заместителю директора Департамента Центральной Азии Министерства иностранных дел Султаната Оман господину Салеху Хилалу ар-Равахий в связи с началом нового этапа его профессиональной деятельности за его ценную поддержку, плодотворное сотрудничество и приверженность общим целям в ходе совместной работы.
Для Абдусалома Хатамова сотрудничество с господином Салехом Хилалом ар-Равахий стало большой честью и удовольствием. Его высокий профессионализм, ответственное отношение и конструктивный подход внесли значительный вклад в успешную деятельность Посольства, а также в совместные усилия по укреплению двусторонних отношений и дружественных связей между двумя странами.
Абдусалом Хатамов подчеркнул, что высоко ценит его поддержку, внимание и личный вклад в развитие сотрудничества и укрепление взаимопонимания. Он пожелал господину Салеху Хилалу ар-Равахий больших успехов и новых достижений на новом этапе профессиональной деятельности.
Абдусалом Хатамов выразил уверенность в том, что прочные узы дружбы и сотрудничества между двумя странами будут и впредь последовательно развиваться и укрепляться.