Joriy yilning 21 oktabr kuni O‘zbekistonning O'mon Sultonligidagi elchisi Abdusalom Xatamov Eron Islom Respublikasining O'mondagi elchixonasiga tashrif buyurib, hurmatli hamkasbi, Eronning O'mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Mousa Farhang bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlarni qiziqtirgan o‘zaro manfaatli masalalar muhokama qilindi va bir qator dolzarb mavzular yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat iliq, samimiy va do‘stona ruhda o‘tdi. Abdusalom Xatamov hurmat va do‘stlik belgisi sifatida Musa Farhang janoblariga buyuk sarkarda, shoir, Hindistondagi Boburiylar saltanatining asoschisi Zahiriddin Muhammad Bobur haqidagi kitobni sovg‘a qildi.

On October 21 of this year, the Ambassador of Uzbekistan to the Sultanate of Oman, Mr. Abdusalom Khatamov, paid a visit to the Embassy of the Islamic Republic of Iran in Oman and met with his esteemed counterpart, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Iran to the Sultanate of Oman, Mr. Mousa Farhang.
During the meeting, the two sides discussed issues of mutual interest and exchanged views on a number of current topics.
The conversation was held in a warm, sincere, and friendly atmosphere. As a gesture of respect and friendship, Mr. Khatamov presented Mr. Farhang with a book about Zahiriddin Muhammad Babur — a great commander, poet, and the founder of the Baburid Empire in India.