2025-yil 2-noyabr kuni O‘zbekistonning O‘mon Sultonligidagi Elchisi Abdusalom Xatamov Sulton Qobus nomidagi Oliy madaniyat va fan markazi raisining o‘rinbosari janob Dovud al-Kiyumiy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv chog‘ida, jumladan, arab tili o‘qitiladigan O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari o‘qituvchilari va talabalarining malakasini oshirishda ko‘rsatilayotgan yordam uchun A. Xatamov tomonidan minnatdorchilik bildirildi.
Shuningdek, tomonlar Toshkentdagi Islom sivilizatsiyasi markazi va O‘mon Sulton Qobus nomidagi Oliy madaniyat va fan markazi o‘rtasidagi kelgusidagi hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.

On November 2, 2025, the Ambassador of Uzbekistan to the Sultanate of Oman, Abdusalom Khatamov, held a meeting with Mr. Dawood al-Kiyumiy, Deputy Chairman of the Sultan Qaboos Higher Center for Culture and Science.
Abdusalom Khatamov, held a meeting with Mr. Dawood Al-Qiyoumi, Deputy Chairman of the Sultan Qaboos Higher Center for Culture and Science.
During the meeting, Ambassador A.Khatamov expressed gratitude for the assistance provided in enhancing the qualifications of teachers and students of higher educational institutions in Uzbekistan where the Arabic language is taught.
The parties also discussed prospects for future cooperation between the Center for Islamic Civilization in Tashkent and the Sultan Qaboos Higher Center for Culture and Science in Oman.