Konsullik masalalari bo'yicha
Joriy yilning 16-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdusalom Xatamov O‘mon Sultonligining O‘mon Milliy muzeyi Bosh kotibi, hurmatli Jamol al Musaviy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Joriy yilning 15-fevral kuni Oʻzbekistonning Oʻmondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdusalom Xatamov Oʻmon Tashqi ishlar vazirligi Diplomatik akademiyasiga tashrif buyurdi.
O‘mon poytaxtida “Ghars International Private School” xususiy maktabi bilan hamkorlikda yurtimizning boy madaniy merosi va sayyohlik salohiyatini ommalashtirishga bag‘ishlangan xalqaro madaniyat kuni o‘tkazildi.
O‘zbekistonning O‘mondagi elchixonasi tomonidan Buxoro shahridagi “Comfort Textile” MCHJ vakillarining O‘mon Sultonligiga tashrifi amalga oshirildi.
Joriy yilning 5-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdusalom Xatamov O‘monning Maxsus iqtisodiy zonalar va erkin zonalar bo‘yicha Bosh agentligi raisi Janob Qays al-Yusuf bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Joriy yilning 28-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Abdusalom Xatamov Turkiya Respublikasining O‘mon Sultonligidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi, professor Muhammet Hekimoglu bilan samimiy uchrashuv o‘tkazdi.
O‘monning “Asdaa Oman” gazetasida Turkiya va O‘zbekiston o‘rtasida 2026-yilga mo‘ljallangan harbiy hamkorlik rejasining imzolanishiga bag‘ishlangan maqola eʼlon qilindi.
O‘mon Sultonligining “Asdaa Oman” gazetasida Prezident Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi haqida maqola eʼlon qilindi.