Konsullik masalalari bo'yicha
Рамазон ойи – барака ва мағфират ойи, Қуръони Карим нозил бўлган муқаддас ойдир.
Бу улуғ ойда ўмонлик ҳурматли дўстларимиз ва ватандошларимизни Элчихонамизда меҳмон қилиш, биргаликда ифторлик уюштириш биз учун шараф ва бахт бўлди.
Ўмоннинг йирик "Lulu Muscat Hypermarket" савдо расталарида Ўзбекистон ишлаб чиқарилган "RIO", "Sunlight" ва "Peri" ёрлиғи остидаги маҳсулотлар сотуви йўлга қўйилди.
O'zbekiston yangiliklari
2025-yil 25-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Belarus tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Pavel Utyupin bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Тошкент парламент дипломатияси маркази сифатида: Парламентлараро Иттифоқнинг юбилей Ассамблеяси
2025 йил апрель ойида Тошкент Марказий Осиё тарихида биринчи марта Парламентлараро Иттифоқнинг (ПИ) 150-юбилей Ассамблеясини қабул қилади. Ушбу тадбир 100 дан ортиқ миллий парламентлардан 2000 дан ортиқ парламент аъзоларини бирлаштиради, бу эса асосий глобал масалаларни муҳокама қилиш учун ноёб имконият яратади. Тошкентнинг ушбу муҳим тадбир учун майдон сифатида танланиши Янги Ўзбекистоннинг халқаро парламент дипломатиясидаги таъсири ортиб бораётганини ва унинг демократик ислоҳотларга содиқлигини таъкидлайди, шунингдек, мамлакатнинг минтақадаги конструктив сиёсий мулоқот маркази сифатидаги мақомини тасдиқлайди.